Uważasz, że rośliny nie są dla ciebie? Mimo usilnych starań kwiaty usychają lub tracą na wyglądzie? A może w domu pełni raczej funkcję lokatora niż pełnoprawnego mieszkańca? Nic straconego! Bez względu na to, która opcja najlepiej cię opisuje, istnieją rośliny, które nie wymagają ani regularnego podlewania, ani nadmiernej pielęgnacji! Oto i one. 

Kwiaty doniczkowe są ozdobą każdego domu. Niestety nie wszyscy ze względu na pracę, styl życia, czy nawet charakter są w stanie zająć się roślinami w takim stopniu, w jakim tego potrzebują. O ile jedni notorycznie zapominają o ich podlewaniu, tak drudzy robią to zbyt często, przez co ich korzenie gniją. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kwiatom, które doskonale radzą sobie nawet bez regularnego dostępu do wody. 

Monstera dziurawa

To nie wymagająca, a jednocześnie bardzo efektowna roślina. Oprócz łatwej uprawy tle innych kwiatów wyróżnia się tym, że nie lubi być nadmiernie podlewana. Wilgotne powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywa, sprawia, że zachwyca zdrowym wyglądem. Warto pamiętać również o regularnym zraszaniu jej liści. 

Sansewieria gwinejska

Podobnie jak monstera nie lubi być przesadnie pielęgnowana i nawadniania. Najlepiej czuje się w pomieszczeniach, w których światło jest jest rozproszone lub panuje półmrok. Najlepiej jest podlewa ją tylko wtedy gdy podłoże jest zupełnie suche. 

Kaktus

To jedna z tych roślin, która uważana jest a zupełnie bezproblemową. To zupełnie zrozumiałe. W końcu są przyzwyczajone do życia w trudnych i bardzo upalnych warunkach. Kaktusy gromadzą wodę w swoich łodygach, przez co regularne nawadnianie nie jest koniecznością. Najlepiej jest zrobić to dopiero wtedy, gdy podłoże jest suche. Co więcej, należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie podlewać ich zimą. Może to doprowadzić do gnicia korzeni a w efekcie obumarcia rośliny.