Wiszące kwiaty doniczkowe to prawdopodobnie jedna z najciekawszych propozycji w tej kategorii roślin. Oprócz tego, że niezwykle różnorodne, potrafią zmienić nie do poznania niemal każde wnętrze. Obok ich długich pędów i nieregularnych kształtów trudno jest przejść obojętnie. Które z nich wybrać? Oto nasze typy. 

Planujesz zakup wiszącej rośliny doniczkowej? To zupełnie zrozumiałe w końcu to właśnie te rośliny szturmem podbijają serca ludzi na całym świecie. Długie pędy wyglądają naprawdę zjawiskowo, a dodatkowo stwarzają wiele możliwości aranżacji wystroju. Już podczas zakupu warto mieć na uwadze, że  potrzebują one specjalnych miejsc, w których swobodne zwisanie nie będzie stanowić większego problemu.

Niezwykle efektownie prezentują się we wszelkiego rodzaju zwisających donicach, w tym również w plecionych makramowych kwietnikach. Z powodzeniem można je wieszać na ścianie lub suficie. 

Asparagus gęstokwiatowy

Jest to roślina, która charakteryzuje się długimi (około 2 m) pędami, które gęsto pokryte są tzw. gałęziakami. W pielęgnacji nie jest on zbyt wymagający. Roślina ta oprócz regularnego podlewania, potrzebuje jeszcze dostępu do jasnego miejsca. 

Bluszcz doniczkowy

Poszczególne odmiany bluszczu różnią się między sobą kształtem, wielkością, a także kolorystyką. Odmiany o zielonych liściach mogą z powodzeniem rosnąć w miejscach, w których dostęp do światła jest znacznie ograniczony. Z kolei kolorowe odmiany potrzebują o wiele więcej słońca, ale nie mogą być zbyt narażone na bezpośredni kontakt. Bluszcz doniczkowy potrzebuje regularnego i umiarkowanego podlewania. Co więcej, najlepiej czują się w dość chłodnych pomieszczeniach (około 18 stopni Celsjusza). Regularne podcinanie sprawi, że kwiat zacznie się rozrastać.