Kwiaty to jeden z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie najpiękniejszych prezentów, którym można obdarować drugą osobę. Bez względu na to, czy wielobrawny bukiet docelowo trafi w ręce kobiety, czy mężczyzny- są one odpowiednie dla każdego. Jakie kwiaty na urodziny wybrać będąc w kwiaciarni? Oto 6 propozycji. 

Tulipany 

To jedne z tych kwiatów, które zachwycają wyglądem, ale występują wyłącznie sezonowo. W związku z tym bukiet tulipanów będzie doskonałym prezentem od stycznia do maja. Masa odmian i kolorów sprawiają, że z powodzeniem można podarować je w prezencie zarówno kobietom, jak i mężczyzną.

Róże

To jedne z najpopularniejszych kwiatów wręczanych płci pięknej. W zależności od koloru ich znaczenie będzie zupełnie inne. Czerwone róże symbolizują namiętność, miłość i pożądanie. Białe kwiaty kojarzone są z niewinności. Z kolei pomarańczowe róże są oznaką fascynacji, a żółte nowego początku.

Żonkile 

Żonkile są to kwiaty, zwiastujące nadejście wiosny. Te rośliny cebulkowe występujące w kolorystyce żółtej, białej i kremowej, mogą poszczycić się pokaźnym gronem miłośników. Symbolizują one pamięć, szacunek i nadzieję. Doskonale sprawdzą się jako prezent dla pań, jak i panów. 

Słoneczniki 

To sezonowe kwiaty, które na myśl przywodzą lato, gorące promienie słoneczne i wakacje z dzieciństwa spędzane u babci na wsi. Słoneczniki to najwłaściwszy wybór kwiatów na urodziny dla mężczyzn. Wyrażają one szczęście, radość, zdrowie oraz przyjaźń. Te rośliny ozdobne połączone w bukietach z innymi kwiatami, takimi jak chociażby róże, goździk, czy lilie z pewnością wywołają uśmiech na twarzy solenizanta. 

Storczyk  

Te niezwykle wdzięcznie wyglądające kwiaty są symbolem  miłości, piękna i luksusu. W związku z tym, że niewiele osób wie, jak prawidłowo pielęgnować storczyki są one dość często pomijane. Jednak ich egzotyczny wygląd, delikatności klasa bez wątpienia sprawią ogromną przyjemność osobom, które je otrzymują. 

Lilie

Lilie są symbolem czystych  intencji, a także najlepszych życzeń dla osoby, która jest nimi obdarowywana. To właśnie dlatego doskonale nadają się jako kwiaty na urodziny

Flower box, czyli pudełko z kwiatami

Doskonałym pomysłem na prezent jest równie flower box, czyli pudełko z kwiatami. Mimo że zwykle wykonywane są z róż, to można spotkać również boxy wypełnione innymi gatunkami kwiatów. Zachwycają one nie tylko pachnącymi kwiatami, czy wyjątkowym pudełkiem, ale również trwałością. Kwiaty zachowują swoją świeżość przez okres 2 lat. 

Kosz kwiatów na urodziny 

Kosz kwiatów na urodziny to jeden z tych prezentów, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie mody. Oryginalny i nieszablonowy podarunek może być mieszanką wielu gatunków i rodzajów kwiatów. Co więcej, w koszu mogą być nie tylko rośliny, ale również czekoladki czy ulubiony alkohol solenizanta. 

Warto też zapoznać się z poradnikami typu Jak przedłużyć świeżość kwiatów? żeby poznać sprawdzone metody które przedłużą życie naszych prezentów.