Wszystko wskazuje na to, że pyszna i słodka borówka amerykańska, podobnie jak słoneczniki, już na stałe zagościła w naszych przydomowych ogródkach. Pokochaliśmy ją nie tylko za walory smakowe, ale również estetyczne. Już teraz zdradzimy, że najlepszym momentem na zasadzenie tego krzewu owocowego jest wiosna lub bardzo późna jesień. Prawidłowe sadzenie to absolutna podstawa w uprawie tej rośliny. Jak sadzić borówkę amerykańską? 

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak sadzić borówkę amerykańską, warto wspomnieć o tym jak ważne jest odpowiednie przygotowanie gleby. W związku z tym, że roślina ta wymaga gleb kwaśnych o pH 3,5-4,0, przed posadzeniem krzewu warto zakwasić glebę siarką pylistą. Czynność ta powinno zostać przeprowadzona na co najmniej rok przed sadzeniem borówki. Przypomnijmy, że o prawidłowym nawożeniu borówki amerykańskiej pisaliśmy tutaj

Jak sadzić borówkę amerykańską? 

Spora miłośników tych fioletowo-niebieskich owoców zastanawia się, jak sadzić borówkę amerykańską, aby zdobyć z niej pełnię smaku. To prostsze niż mogłoby się wydawać. 

Borówkę amerykańską powinna być sadzona na taką głębokość, jak rosła w szkółce. Wystarczy, że wykopiesz kilka dołków o głębokości i szerokości około 50 cm i dodasz kwaśnego torfu, trocin lub kory. W tak przygotowanych dołkach umieszcza się przeznaczone sadzonki borówki amerykańskiej.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że borówka amerykańska zaczyna dojrzewać już na początku lipca. To właśnie dlatego jest doskonałym dodatkiem do letnich deserów, a także mrożenia.