Kwiaty doniczkowe mogą stać się podstawą wystroju i dekoracji nawet najmniejszego balkonu czy tarasu. Kluczem do sukcesu są oczywiście wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrze rośliny, które przetrwają w nawet najtrudniejszych warunkach. Jakie są wytrzymałe kwiaty doniczkowe? Nie ulega wątpliwości, że roślinność na balkon powinna być odporna na deszcz, grad czy burze. Doskonale, gdyby kwiaty nie bały się wahań temperatury i nie wymagały regularnego podlewania i nawadniania! Za najbardziej wytrzymałe i idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją ogrodniczą przygodę, uznawane są pelargonie. 

Kwiaty doniczkowe na balkon

W związku z tym, że w liściach i pędach przechowują wodę, regularne podlewanie nie jest koniecznością. W związku z tym, że najlepiej czują się w nasłonecznionych i ciepłych miejscach, doskonale sprawdzą się jako kwiaty balkonowe. Usuwanie zaschniętych kwiatostanów sprawi, że roślina odwdzięczy się pięknymi i obfitymi plonami! 

Nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem dla uprawy i hodowli kwiatów niż balkon jest loggia. Przestronne apartamenty wyposażone w panoramiczne okna i loggie znaleźć można w ofercie inwestycji usytuowanej przy ulicy Niemcewicza w Warszawie. O zaletach i wadach mieszkań a balkonem i loggią pisaliśmy tutaj.

Begonia zachwyca wytrzymałością 

Kolejną kwiatową propozycją, może być begonia. Wszystko za sprawą masywnych łodyg, które z powodzeniem zniosą nawet największe pogodowe kaprysy. Mimo że roślina ta zdecydowanie lepiej czuje się w nieco zacienionych miejscach, to poradzi sobie również w pełnym słońcu. Podczas podlewania należy zwrócić uwagę na to, aby woda nie posiadała wapnia. Gwarantujemy, że dzięki temu wygląd rośliny zaskoczy nawet Ciebie!
Preferujesz kwiaty wiszące? Wszystkie niezbędne informacje dotyczące gatunków i tego, które z nich najlepiej sprawdzą się m.in. na balkonie, znajdziesz tutaj.