Stokrotki to niezwykle popularne kwiaty, które wiosną i latem ozdabiają większość ogrodów i balkonów w naszym kraju. Pomimo swojej prostoty, kradną serca nawet najbardziej wybrednych miłośników ogrodnictwa. Zastanawiasz się, czy uprawa stokrotek przypadnie Twoim gustom? Czy są to rośliny kapryśne? 

Stokrotki to rośliny, które większości osób kojarzą się z wiosną i pierwszymi ciepłymi promieniami słonecznymi. Wszystko wskazuje na to, że pojawienie się tej białej,  niezwykle drobnej rośliny z kwiatami wypełnionymi żółtymi środkami, są najlepszym zwiastunem  nadejścia właśnie tej pory roku. 

Trawniki bez stokrotek wydając Ci się jedynie zielonymi kawałkami pola? Doskonale się składa.  Coraz więcej mieszanki traw dostępnych na rynku – zwłaszcza tych, które przeznaczone są do zakładania trawników naturalistycznych – posiadają domieszkę nasion stokrotek. Niekiedy rośliny te samoistnie przedostają się na trawnik, będąc nazywane wówczas chwastem. Patrząc jednak na ich wygląd i urocze wykończenie przestrzeni – jest to raczej stwierdzenie krzywdzące i zdecydowanie błędne. 

Stokrotki wiosną mogą być sadzone zarówno na rabatach i grządkach kwiatowych, jak i w donicach czy popularnych obecnie skrzynkach balkonowych. 

Stokrotki w domu. Jak wygląda ich uprawa? 

na szczególna uwagę zasługuje również fakt, że stokrotki można z powodzeniem hodować w domowym zaciszu i nie są one zbyt wymagające! Aby zachwycały wyglądem, należy pamiętać jedynie o ich regularnym podlewaniu, a także usuwaniu przekwitłych już kwiatostanów. Wiosna w domu jest o krok!