Różne kwiaty balkonowe potrzebują też różnej ilości wody i nawozu do kwiatów. Należy zapoznać się ze szczegółowymi wiadomościami na temat każdego gatunku i dostosować ilość wody do konkretnych zaleceń.

Podlewanie kwiatów balkonowych

Rośliny podlewać należy w godzinach porannych lub wieczornych – w innych godzinach woda może wyparować, zanim dotrze do korzeni. Jeżeli chodzi o częstotliwość, to musi być ona dostosowana zarówno do warunków pogodowych, jak i indywidualnych potrzeb konkretnej rośliny balkonowej. Nieco inne będą miały kwiaty, inne drzewka balkonowe itd.

Nawożenie kwiatów na balkonie

Ważne jest także nawożenie – woda, jakkolwiek niezbędna, może wypłukiwać cenne dla roślin składniki, które i tak zużywane są dość szybko. Na rynku dostępne są różne rodzaje nawozów dla roślin. W przypadku płynnych nawozów, które w przypadku roślin balkonowych sprawdzą się najlepiej, postępowanie jest proste: do wody, którą podlewamy kwiaty, należy dodać nawóz w proporcjach podanych przez producenta. Zazwyczaj wystarczy zrobić to raz w tygodniu, aby kwiaty mogły optymalnie wykorzystać dostarczane im elementy. Warto zadbać o to, aby wybrać nawóz zgodnie z gatunkiem roślin – w ten sposób odpowiemy na konkretne ich potrzeby.

Uprawa kwiatów balkonowych nie musi być trudna. Przy przestrzeganiu kilku zasad i zaleceń dotyczących opieki nad roślinami będzie to sama przyjemność, a efekty naszej pracy będą zachwycające. Konieczne jest jednak określenie, jakie konkretnie prace należy wykonywać.