Wśród najmodniejszych aranżacji domów i mieszkań prym wiodą wnętrza w stylu skandynawskim, nowoczesnym, minimalistycznym. Dopełnieniem wyposażenia poszczególnych pomieszczeń, stworzonych w wymienionych powyżej stylach, pasują najmodniejsze rośliny pokojowe. Które z nich warto kupić i postawić w swym mieszkaniu w 2020? Jakie warto sprezentować osobie, która ma mieszkanie lub dom w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy minimalistycznym? Oto podpowiedzi!

Rośliny pokojowe modne w 2020 roku

Nie będzie zapewne zaskoczeniem, że jedną z najbardziej popularnych roślin pokojowych w 2020 roku jest monstera dziurawa. To okazały, rozłożysty i piękny kwiat, który osiąga imponujące rozmiary. Idealnie współgra zatem z minimalistycznym i dość jasnym wnętrzem, zaaranżowanym w stylu minimalistycznym, nowoczesnym czy skandynawskim.

rośliny pokojowe 2020

Kolejną rośliną pokojową zgodną z najnowszymi trendami jest juka gwatemalska. Juka ma postać drzewka, przypomina palmę, zatem wprowadza do wnętrza pomieszczenia nieco egzotyki. Idealnie wpasowuje się w nowoczesne, modernistyczne, jasne i przestronne pomieszczenia.

Zamiokulkas zamiolistny to roślina pokojowa, która nie tylko w 2020 roku, ale i w wielu poprzednich latach prowadziła w rankingu popularności. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to jedna z tych roślin domowych, która nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Z jej uprawą radzą sobie nawet początkujące osoby w dziedzinie hodowli roślin.

rośliny do pokoju 2020

Begonia maculata, zwana także begonia plamista to kolejna roślina pokojowa najmodniejsza w 2020. Wpisuje się ona w trend urban jungle. Przyciąga wzrok, urozmaica kącik z roślinami.