Mimo że niejednokrotnie o tym zapominamy, to rośliny w domu lub mieszkaniu pełnią znacznie więcej funkcji niż tylko ozdobną. Mają również dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, nastrój i samopoczucie. Oprócz tego działają kojąco na skołatane nerwy czy zmęczone oczy. Jednak wymienienie wszystkich zalet płynących z posiadania w domu możliwie jak największej ilości roślinności jest zadaniem niezwykle trudnym. Jakie są najmodniejsze rośliny do mieszkania? Jak stworzyć niepowtarzalny klimat we własnych czterech kątach? 

Rośliny do mieszkania mogą stać się również bazą do stworzenia prawdziwej urban jungle. na balonie typu loggia! Apartamenty z dodatkowymi przestrzeniami tego typu znaleźć można w ofercie Towarowa Towers, czyli niepowtarzalnej inwestycji zlokalizowanej przy Rondzie Daszyńskiego.  

Czy modne rośliny do mieszkania istnieją?

Mimo że część osób zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, to trendy obowiązują nie tylko w modzie, czy aranżacji wnętrz, ale również… pośród roślin. O ile kilka lat wstecz trudno byłoby wyobrazić sobie wnętrza mieszkania bez storczyka, czy figlarnie zwisających po ścianie paproci, tak dziś kategoria modnych roślin do mieszkania jest znacznie bardziej obszerna! Co więcej, w królestwie roślin nie ma mowy o przepychu czy nadmiernej ilości. Im więcej, tym lepiej!

Niewątpliwe jednym z kwiatów, który w ostatnim czasie cieszy się największym zainteresowaniem i zyskał olbrzymie grono wiernych miłośników, to oczywiście monstera. Nie ma w tym nic dziwnego. Tropikalne pnącze, które z powodzeniem może zastąpić roślinność doniczkową, brzmi naprawdę zachęcająco. Dodatkowo trudno jest oprzeć się tym charakterystycznym, dziurawym liściom. 

Kolejną propozycją, która w szczególności skradła serca osób zapracowanych, jest… kaktus. Najróżniejsze kształty i formy to obecnie znaki charakterystyczne tych roślin. To zupełnie zrozumiałe, że spotkać je można zarówno w kamienicach, jak i nowoczesnych budynkach. 

Nie sposób nie wspomnieć również o dracenie, która oprócz niepowtarzalnego wyglądu może poszczycić się również łatwą uprawą i olbrzymią odpornością na niekorzystne warunki. Nie bez przyczyny pokochały ją osoby zapominalskie, ponieważ w tym przypadku regularne nawadnianie oznacza… sięganie po konewkę z wodą zaledwie raz w tygodniu. A zimą nawet rzadziej. 

Gwarantujemy, że roślinność w domu jest w stanie diametralnie wpłynąć na Twoje samopoczucie i pogodę ducha. Rośliny są jednak uzależniające, ale w tym przypadku nie ma w tym nic złego. Rośliny nie tylko poprawiają nasz nastrój, pochłaniają szkodliwe dla zdrowia substancje i zwiększają wilgotność w pomieszczeniu.