Nasz poprzedni wpis traktował o tym, jakie kwiaty doniczkowe lubią słońce, a tym samym stanowią one doskonałą propozycję kwiatów na okno południowe. Dziś skupimy się na kwiatach na balkon południowe. Jak powszechnie wiadomo, strona południowa dostarcza największą ilość światła. Nie wszystkie rośliny lubią, a przede wszystkim wytrzymują takie warunki. Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie ze strony południowej?

Popularne, niskie kwiaty na balkon południowy

Aby balkon południowy zachwycał feerią barw, warto postawić na popularne, acz bardzo piękne i urokliwe kwiaty balkonowe. Należą do nich pelargonie, petunie i surfinie. Z silnymi promieniami słonecznymi doskonale radzą sobie także nieco mniej popularne aksamitki, cynie, szałwie, werbeny, anginki czy smagliczki nadmorskie.

rośliny na balkon południowy

Drzewka na balkon południowy

W pełnym słońcu doskonale będą czuły się niektóre drzewka balkonowe, a przede wszystkim drzewka cytrusowe. Z uwagi na fakt, że ich naturalnym miejscem występowania są tereny silnie nasłonecznione, to balkon południowy stanowi dla nich optymalne miejsce do wzrostu i rozwijania się, a także wydawania plonów.

kwiaty na balkon nasłoneczniony

Pnącza na balkon południowy

Pnącza na balkonie pełnią dwojaką funkcję. Po pierwszą stanowią wyjątkową i urokliwą ozdobę balkonów i tarasów. Po drugie zapewniają nieco cienia użytkownikom, którzy uwielbiają relaksować się i spędzać czas z rodzina i przyjaciółmi w przyjaznych, komfortowych warunkach na odpowiednio zaaranżowanym balkonie.