Jednym z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem zadaje sobie pytanie, kiedy nawozić rośliny w ogrodzie. To szczególnie istotna kwestia dla osób, które dopiero rozpoczęły swoją wielką przygodę z roślinnością, ponieważ np. stali się szczęśliwymi posiadaczami domu jednorodzinnego z ogrodem. Czy początek września to odpowiedni moment, aby rozpocząć nawożenie kwiatów?

Nawożenie roślin ogrodowych – o czym należy pamiętać?

Nie jest tajemnicą, że rośliny ogrodowe, podobnie jak te w doniczkach, potrzebują regularnego nawożenia. To najlepszy sposób na to, aby dostarczyć dostarczyć im odpowiednią dawkę makro- i mikroelementów, których ilość w glebie może być niewystarczająca. Należy pamiętać jednak, że dokładny czas nawożenia roślin w ogrodzie zależy przede wszystkim od ich gatunku. Jednak bez względu na to ważne jest, aby robić czynność tę wykonywać tylko wtedy, gdy gleba jest rozmarznięta. To warunek konieczny.

Rosnące w ogrodzie rośliny kwitnące i zielone nawozimy od marca do października. Oznacza to, że wrzesień będzie doskonałym momentem, aby zakupić nawóz. Na stronie internetowej florovit.pl znaleźć można bogate w składniki odżywcze nawozy, spośród których, zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści, znajdą najwłaściwszy produkt dla swoich upraw. Przed użyciem należy przeczytać instrukcję i zalecenia producenta. To niezwykle ważne, aby nie uszkodzić roślin.

Kolejnym rodzajem kwiatów, które bardzo często trafiają do naszych ogrodów są kwiaty ozdobne. Ze względu na zapierające dech w piersiach i wielobarwne kwiaty mogą poszczycić się imponującym gronem miłośników. Jednak, y mogły w pełni zachwycać wyglądem, konieczne jest regularne nawożenie. Tym sposobem dostarczamy im niezbędnych składników odżywczych. Należy pamiętać jednak, że największe zapotrzebowanie na minerały i wszelkie składniki pokarmowe wskazują na samym początku wegetacji, a także w momencie tzw. skoku wzrostowego. Doskonale byłoby gdyby nawozy posiadały w składzie fosfor, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu.