Golf to dyscyplina dla ludzi w każdym wieku od tych najmłodszych, ale też dla starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gra w golfa polega na jak najszybszym wbiciu piłeczki do danego z góry ustalonego dołka. W czasie profesjonalnych zawodów wygrywa zawodnik, który wbije piłeczki golfowe do osiemnastu dołków w jak najmniejszej ilości powtórzeń. Konkurencja ta była obecna w czasie dwóch ostatnich igrzysk w 2016 w Rio de Janeiro i cztery lata później w Tokio. Miała ona jednak przerwę na najważniejszej imprezie czterolecia wynoszącą aż ponad sto lat. Jest to królewski sport uprawiany przez wiele osób na świecie. Profesjonalne turnieje posiadają bardzo duże pule nagród. Gra odbywa się na świeżym powietrzu wśród zieleni, co sprawia, że jest to zajęcie dla ludzi lubiących spacery i spędzających dużo czasu na dworze.

Jakie piłki dla początkujących?

Jeszcze niedawno go gry w tej konkurencji dla początkujących były używane piłeczki golfowe jednowarstwowe. Mimo że składały się z jednej powłoki, ale były one bardzo trwałe. Jednak zostały one zastąpione przez piłeczki dwuwarstwowe. Przemieszczają się one dalej i są o wiele bardziej precyzyjne niż te jednowarstwowe. To bardzo dobry wybór dla osób rozpoczynających przygodę z tą fantastyczną grą. Piłeczki dwuwarstwowe składają się z warstwy zewnętrznej, która składa się z grubej powłoki surlynowej. Sprawia ona, że piłeczka jest bardzo trwała i trudna do zniszczenia. Dlatego te piłki nie będą się tak szybko zużywać. Będą nam dłużej służyć. Wewnętrzna warstwa składa się z żywic. Dzięki nim piłki golfowe będą się dłużej unosić w powietrzu i lądować tam, gdzie my chcemy. Dla osób chcących się bardziej rozwijać w golfie można spróbować zacząć grać piłkami trójwarstwowymi. Można nimi lepiej kontrolować nasze ruchy w czasie gry i nasze zagrania są skuteczniejsze.

Mają one dodatkową warstwę w samym centrum jądra. Jest ono wypełnione specjalną gumą, która nadaje jej większą sprężystość. Pozostałe dwie składowe piłki golfowej są podobne jak w tej dwuwarstwowej. Te czterowarstwowe czy pięciowarstwowe należy zostawić sobie na późniejszy okres, ponieważ są o wiele droższe. Do rekreacyjnego grania wystarczą piłki dwuwarstwowe lub trzywarstwowe. Dopiero po nauczeniu się tej konkurencji należy pomyśleć o zakupie tych droższych. Na początku liczy się dobra zabawa i chęć poznania tej pięknej dyscypliny. Każdy by chciał grać tak jak Tiger Woods, ale to wymaga czasu oraz nabycia potrzebnych umiejętności. Odpowiednie uderzanie kijem jest tu kluczowe.