Nie każdy posiada duży dom z cudownym ogrodem, gdzie może spędzać długie letnie wieczory, odprężając się w uspokajającym otoczeniu natury. Kiedy jednak altana na ogrodzie to tylko marzenie, ponieważ posiadamy wyłącznie mieszkanie z balkonem w bloku, to nic straconego – wciąż możemy przynajmniej w części stworzyć sobie namiastkę swojej oazy i kącika relaksu. O fantastyczny klimat możemy zatroszczyć się, dobierając odpowiednie oświetlenie na balkon!


Kolorowo i przytulnie, czyli nastrojowe oświetlenie na balkon


Nic tak nie poprawi nastroju, jak miły, cichy wieczór przy lampce wina na przytulnie podświetlonym balkonie. Niezależnie od tego, co trzymamy na naszym balkonie i jaki jest jego dominujący wystrój, niezawodnym pomysłem jest sznur światełek wiszących na balustradzie lub podwieszonych pod sufitem. Kilka drobnych lampeczek sprawi, że całość zacznie migotać, błyszczeć i delikatnie oświetlać powierzchnie balkonu. Możemy przebierać w ogromnej ilości wzorów, kształtów i kolorów. Przy wyborze pamiętajmy o tym, że balkon to część mieszkania na zewnątrz narażona na warunki atmosferyczne – warto zatem kupić takie, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego albo dokładnie zabezpieczyć instalację przed zmoknięciem.


Elegancko i z klasą dzięki oświetleniu na balkonie


Jeśli oświetlenie na baterie lub prąd nie jest tym, czym chcemy ozdobić nasz balkon, warto postawić na klasyczne i przy tym niezwykle eleganckie rozwiązanie. Lampiony stojące na świece to bardzo dobry pomysł na oświetlenie na balkon, gdy lubimy przygaszone tlenie się świec i romantyczny klimat. W zależności od preferencji, mamy do wyboru:

  • lampiony drewniane,
  • lampiony metalowe,
  • lampiony szklane,
  • lampiony bibułkowe.

Są one znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne, natomiast wybierając położenie lampionów musimy zastosować środki ostrożności, aby nie doprowadzić do rozniesienia ognia ze świec znajdujących się wewnątrz lampionu. Jeśli lampiony gotowe wiążą się dla nas ze zbyt dużym wydatkiem, możemy w łatwy i tani sposób zastąpić lampion dużym, ozdobnym słoikiem lub przezroczystym, szklanym wazonem, do których włożymy świece. Efekt miłego oświetlenia gwarantowany!


Jakie oświetlenie na balkon wybrać, by było standardowo i praktycznie

Kiedy walory estetyczne mogą zejść na drugi plan, a prym wiedzie praktyczność, możemy postawić na lampy solarne zasilane energią słoneczną, które z łatwością zamocujemy na balustradzie lub umieścimy w doniczce z kwiatami. Zapewnimy sobie tym samym delikatne oświetlenie na balkon, które nie będzie wymagało od nas ciągłego dbania o stan techniczny lub wizualny źródeł światła.