Mimo, że kwiaty są niebywałą ozdobą wnętrz, to wiele osób nie decyduje się na ich hodowle, sądząc, że pielęgnacja kwiatów jest nader skomplikowana, uporczywa. Część z nich twierdzi, że nie ma ręki do kwiatów i brakuje im podstawowej wiedzy na temat roślin domowych. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże zmienić zdanie wszystkim nie przekonanym do tego, że warto mieć w domu rośliny doniczkowe! Zapraszamy do zapoznania się z treścią wpisu!

Większa ilość tlenu

Wystarczy podstawowa wiedza z biologii, by wiedzieć, że rośliny fotosyntetyzują. W praktyce oznacza to, że pochłaniają one dwutlenek węgla, zamieniając go w życiodajny tlen!

Mniejsza ilość substancji szkodliwych

Rośliny doniczkowe w domu to mniejsza ilość szkodliwych substancji. Wiele gatunków kwiatów pochłania toksyny, które pochodzą na przykład podczas takich prac domowych, jak klejenie, lakierowanie. Absolutnym hitem są łąki kwietne, które mają właściwości antysmogowe.

rośliny w domu warto mieć

Dobra energia

Zastanawiając się, dlaczego warto mieć w domu rośliny doniczkowe nie sposób nie wspomnieć o tym, że kwiaty mają działanie antystresowe. Ich obecność uspokaja. To właśnie dlatego takie trendy, jak urban jungle, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Imponujący efekt wizualny

Dom pełen roślin to dom piękny. To dom, w którym aż chce się spędzać czas. To dom gustowny i stylowy. Bez względu na to, czy w nasz salon, kuchnia, bądź łazienka zaaranżowana jest w stylu nowoczesnym, skandynawskim, glamour, tradycyjnym czy minimalistycznym, to rośliny zawsze stanowią wyjątkową dekorację. Dopełniają aranżacji, są przysłowiową kropką nad i.

Podsumowując, im więcej roślin domowych tym lepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia!